Eğitim Danışmanlık Merkezi Nasıl Açılır?

Eğitim danışmanlığı ofisi nasıl açılır?

Öğrenci koçluğu sertifikanızı aldıktan sonra adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, iş yeri kontratı ve ortaklık sözleşmesi ile birlikte muhasebeciye gitmeniz gerekmektedir. Muhasebeci sonrasında sizin adınıza resmi işlemleri başlatacaktır.

Eğitim koçluğu ve danışmanlık bürosu nasıl açılır?

Eğitim ve öğrenci koçluğu ofisi açmak için gerekli evraklar, adli sicil kaydı, kira kontratı, kimlik fotokopisi ve varsa ortaklık sözleşmesi gerekmektedir. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alındıktan sonra öğrenci koçluğu ofisi açmak için gerekli belgelerle muhasebeciye gitmeniz gerekmektedir.

Koçluk ofisi nasıl açılır?

Koçluk ofisi açmak isteyen kişilerin şu adımları takip etmesi gerekir:

 1. Koçluk ofisi açmak için ilk olarak Yaşam Koçluğu Eğitimi alın.
 2. Eğitim sürecini bitirdikten sonra eğitim aldığınız kurum ile irtibat kurarak sertifikanızı teslim alın.
 3. Ardından yaşam koçluğu ofisi açmak için sanal veya fiziki ortamda bir alan tutun.

Yaşam Koçu yer açabilir mi?

Yaşam koçu olarak hizmet vermek istiyorsanız; Sanal ofis açarak danışmanlık hizmeti altına yaşam koçluğu yapabilir, Bir işyeri kurarak yine danışmanlık hizmeti altında yaşam koçu olarak çalışabilirsiniz. Hemen kendi ofisinizi açmak istemiyorsanız, danışmanlık merkezlerine başvurarak buralarda deneyim kazanabilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Orhan Eğitim Ve Kültür Vakfı Bursu Ne Kadar?

Eğitim koçluğu kimler yapabilir?

Kimler Eğitim Koçu Olabilir? Eğitim koçu olabilmek için öğretmen olmak gerekmiyor. Kişi/kişiler öğretmen olmasa da; eğitim-öğretim sistemi içinde öğrencilerin sorumluluklarını, etkileşimlerini ve beklentileri biliyorlarsa eğitim koçu olabilirler.

Yaşam koçu ile ne konuşulur?

hipnoterapi ve psikiyatriyi kapsar. Yaşam koçluğu beden ve akıl hastalıklarırı ile ilgilenmez. Müşterilerin hayat içinde huzursuzlukları ya da memnuniyetsizliklerini gidermede veya hafifletmede yardımcı olur. Onlara özsaygı sorunlarında ve arzularına amaçlarına ulaşma konusunda yardımcı olur.

Eğitim koçluğu sertifikası nasıl alınır?

Eğitim koçluğu eğitimi ve sertifikası üniversiteden ya da üniversite ile çalışan kurumlardan alınmaktadır. Bu amaçla kurumumuzun – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayarak sertifikanızı alabilirsiniz.

Yaşam Koçu para kazanır mi?

Yaşam koçları, günümüzde seans başına 150-TL ile 500-TL arasında değişen ücretler talep edebilmektedir. Yaşam koçlarının mesleklerinde kazandıkları başarılara bağlı olarak kazandıkları ücretlerde artış göstermektedir. Ortalama aylık kazançları ise 3.000-TL ile 6.000-TL arasındadır.

Öğrenci koçluğu yasal mı?

Öğrenci yada eğitim koçluğu görevini hem mesai içerisinde hem de mesai dışında hiçbir uygulamaya sokulması yasal ve hukuki değildir.

Yaşam koçu olmak için ne yapmalı?

Yaşam koçluğu için belirli bir okul mezunu olunması gerekmiyor. Diploma dışında yaşam koçluğu sertifikasının olması gerekiyor. Yaşam koçluğu sertifikası yetkin özel eğitim kurumlarından alınmaktadır. Sertifikanızı aldıktan sonra kendi büronuzu açabilir ya da bir kurumda çalışabilirsiniz.

Özel ders bürosu yasal mı?

Özel ders sektörüne atılmayı düşünen bir çok öğretmenin aklından aynı sorular geçiyor: Evde özel ders vermek yasal mı? Öncelikle şunu belirtelim ki, eğer devlet okuluna atanmış, devlet memuru konumunda bir öğretmen değilseniz, Türkiye’de özel ders öğretmenliği yapmanızda herhangi yasal bir sıkıntı yoktur.

You might be interested:  Sık sorulan: Eğitim Programını Kim Hazırlar?

Ünlü yaşam koçları kimler?

En İyi 25 Yaşam Koçu

 • Funda Çınar. 31.08.2020. Yaşam Koçu · Pendik, İstanbul.
 • Fadime Özpolat. 09.02.2021. Yaşam Koçu · Silivri, İstanbul.
 • Tülay Ceyhan. 17.05.2019.
 • Bilal Hatipoğlu. 27.12.2020.
 • Pınar Skriver. 26.05.2021.
 • BFG DANIŞMANLIK GİZEM TAŞAR. 03.10.2020.
 • Hülya Çakır. 30.06.2021.
 • Nurdan Reşidoğlu. 25.04.2018.

Yaşam koçları hangi kurumlarda çalışabilir?

Yaşam Koçları aşağıdaki genel başlıklar altında çalışmalar yapmaktadır;

 • Yaşam Koçluğu.
 • İlişki Koçluğu.
 • Öğrenci Koçluğu.
 • Eğitim Koçluğu.
 • Kariyer Koçluğu.
 • Performans Koçluğu.
 • Satış Koçluğu.
 • İşletme Koçluğu.

Yaşam koçu sertifikası kaç para?

TÜRKİYE’deki profesyonel ‘ yaşam koçları ‘nın sayısı 205’e ulaştı. Profesyonel ‘koç’luk için fiyatları 7-14 bin TL arasında değişen 6 aylık eğitim programlarına katılmak ve Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan (ICF) sertifika almak gerekiyor.

Iyi bir yaşam koçu nasıl olunur?

Yaşam koçları işlerini ciddiye alan, düzenli ve verimli çalışma temposu ile performans gösterebilen kişiler olmalıdır. Sabırlı olmak, danışanını ve danışanın mesleğini iyi tanıyor olmak gerekir. Danışanını yargılamayan, olduğu gibi kabul ederek ona uygun şekilde davranarak işi yürütebilmesi beklenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *