Eğitim Portalı Ne Demek?

Eğitim Portali Nedir? Öğrencilerin; kendilerine özel olarak tanımlanmış şifrelerle girip internet üzerinden eğitim içeriklerini takip ederek kendilerini bireysel olarak değerlendirebildikleri online eğitim platformlarıdır. Bu platformlara erişim belirli bir ücret karşılığında üyelik sistemiyle yapılmaktadır.

Portal nedir ne ise yarar?

Portal sözcüğü İngilizce kökenli olup ana kapı anlamına gelir. Pek çok içeriği bir arada bulunduran internet siteleri için kullanılır. İnternet ana kapılarında canlı haberler, söyleşi odaları, elektronik posta, alışveriş, çeşitli rehberler gibi birçok bölüm aynı anda yer alabilmektedir.

Uzaktan Eğitim Portalı Nedir?

Uzaktan Eğitim Portalı ; eğitim kurumları ve öğretmenler başta olmak üzere etkin eğitim aktivitelerini internet üzerinden vermek isteyen bütün kurum ve kişilere düşük maliyetli, kolay kullanımlı ve güvenli bir web servisi sunmaktadır.

Portala giriş nedir?

Bugün internette popüler olarak kullanılan portal kavramını da esasen en kaba haliyle bu tanımda belirtildiği gibi büyük bir giriş kapısına benzetmek mümkün. Portal, tek bir tematik konudan ziyade pek çok alana ve hizmete dair bilgi akışı sağlayan, yüksek hacimli kapasiteye sahip web sitelerine deniyor.

Portal açılması ne demek?

Özellikle internet kullanıcılarının bağlantı gerçekleştirdikleri vakit, girdikleri web sitesi internette açılan bir kapı olarak öne çıkıyor. Bu da internet dünyasında portal olarak ifade edilir.

Uzaktan eğitim ne demek?

Uzaktan Öğretim, alışılmış geleneksel eğitim tarzından farklı olarak, kampüse gelme zorunluluğunun olmadığı, derslerin bilgisayar vasıtasıyla tamamen sanal ortamda, canlı ve interaktif olarak işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar tekrar izleyebileceği eğitiminin adıdır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Eğitim Tasması Nasıl Kullanılır?

Uzaktan eğitim nasıl olur?

Uzaktan Eğitim Sınav Sistemi Nasıldır? Vize Sınavları, internet üzerinden yapılmaktadır. Buna göre öğrenciler vize sınavlarını ev veya internet erişimi olan istediği bir ortamda bilgisayar başında ‘online’ olarak yapacaktır.

Uzaktan eğitim sistemleri nelerdir?

Uzaktan öğretim, öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüse gelme zorunluluğunun bulunmadığı, tamamen sanal ortamda, canlı, görüntülü, sesli ve interaktif olarak derslerin işlendiği, uzaktan fakat yüz-yüze üniversite eğitiminin verildiği çağdaş bir eğitim sistemidir.

Web portalı faaliyetleri ne demek?

Web portalı, çalışanlara, müşterilere ve tedarikçilere bilgiye tek bir erişim noktası sağlayan web tabanlı bir platformdur. Çevrimiçi bir web portal, işletmenizin görünümünü ve hissini kopyalayabilir, günlük süreçleriniz üzerinde size daha fazla kontrol sağlayabilir.

Kurumsal portal Nedir?

Kurumsal portaller intranet olarak tabir edilen, sadece kurum içi personelin erişimine açık ve genellikle tüm şirketi ilgilendiren bilgilerin, formların ve belirlenen süreçlerin yürütüldüğü web sayfalarından oluşan lokal internet yapısıdır. Genel olarak Intranetler dışarıdan yani internet üzerinden erişime kapalıdır.

Portal nedir inşaat?

Önemli yapıların cephelerinde yer alan ve bu yapının mimari üslubunu simgeleyen anıtsal giriş kapısı, taç kapı. Binaların büyük ana giriş kapısı. Şehir kapısı, şehir girişi.

Portal Nedir Ekşi Sözlük?

girdin mi her bi yere ulasabilmeni sagliyacagini iddia eden web sitesi. chat, forum, mail, haber, magazin, hede hodo sekli. yahoo, altavista, excite, cnn, msnbc de guzide portallarimizdandir.

Portal dolaşım ne demek?

portal dolaşım ne demek? Oksijence fakir olan kanın karın boşluğundaki tek organlardan gelmesi ile birlikte Karaciğer duvarından geçip karaciğere gelmesi, daha sonra da alt ana toplardamar ile sağ kulakçığa açılması olayıdır. Kısaca oksijenli kanı vücuda, kirli kanı da kalbe taşır.

Portal nedir bilimkurgu?

Astronomi (gök bilimi), kökenleri, evrimleri, fiziksel ve kimyasal özellikleri ile gök cisimlerini açıklamaya çalışmak üzere gözleyen bilim dalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector