FAQ: Destek Eğitim Odası Ek Ders Ücreti Ne Kadar?

30 saat derse giren öğretmen destek eğitim verebilir mi?

Sınıf öğretmenlerine haftalık 30 saat olan ders görevlerinin yanında haftada 8 saat daha Destek Eğitim Odasında ders verilebilir. Destek Eğitim Odalarında verilen derslerin ek ders ücreti, %25 artırımlı ödenir. Ancak; okulda idari görevi tamamlamayan öğretmen varsa bu uygulama yapılamaz.

Belleticilik kaç ek ders 2021?

İşte Toplu Sözleşmede Ek Ders Ücretleri Artan Öğretmen Ve Yöneticiler 24 Ağustos 2021 – 09:00. 24 saat süreyle nöbet tutan belletmenlere ödenen 2 saatlik ek ders ücretinin 4 saate çıkartarak belletici öğretmenlere ve gece nöbet tutanlara ilave artış sağladık.

2021 gece ek ders ücreti ne kadar?

2021 Yılının Temmuz-Aralık ayları: %20 vergi dilimine giren öğretmenlerin alacağı net ek ders ücreti 19,95 ₺’dir. Gece net ek ders ücretleri %15 vergi dilimi için 22,72 ₺, %20 vergi dilimi için 21,38 ₺ olmuştur.

Destek eğitim Odası maaş karşılığı sayılır mı?

Buna göre, Destek Eğitim Orasındaki görevler maaş karşılığı, ek ders ücreti karşılığı ve idari görev karşılığı da olmak üzere verildiğinden, (Kararın 10. Maddesinde sayılanlar hariç olmak üzere) “her 10 saat ders için 1 saat daha hazırlık ve planlama görevi karşılığında ek ders ücreti ödenir” hükmünden yararlandırılır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Denizli Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Nerede?

Sınıf öğretmeni ders ücreti ne kadar?

2021 yılının Ocak-Haziran döneminde maaş katsayısı 0,165786 olarak açıklanmıştır. Buna göre 2021 yılının Ocak-Haziran döneminde brüt ek ders ücreti 23,21 ₺, net ek ders ücreti ise 19,55 ₺’dir. %20 vergi dilimine giren öğretmenlerin alacağı net ek ders ücreti 18,39 ₺’dir.

Bir branş öğretmeni en az kaç saat derse girer?

Kararın 17. Maddesi kapsamında 6 saat Ders Dışı Etkinlik, Kararın 26 maddesi kapsamında 10 saat Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, Haftalık toplamda 64 saate kadar fiilen derse girmesinin önünde yasal bir engel yoktur. Kararın 7. Maddesi kapsamında da 30 saate kadar hizmet içi eğitimlerde görev alınabilir.

Belletici öğretmen kaç saat ek ders alır 2021?

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 13’üncü maddesinin birinci fıkrasında; “Yatılı ve pansiyonlu okullarda öğrencilerin yeme, yatma, dinlenme, eğitim-öğretim ve benzeri hizmetlerinin yürütülmesinde belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere her belleticilik

Pansiyon nöbet ücreti kaç saat?

Yatılı ve pansiyonlu okullarda görev yapan belletici öğretmenlere verilecek ek ders ücreti arttırıldı. Buna göre, belletici öğretmenlere, aylık 48 saat yerine 56 saatlik ek ücret ödenecek. Yatılı ve pansiyonlu okullarda belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere verilen ek ders ücreti 48 saatten 56 saate çıkarıldı.

Nöbet kaç ek ders sayılıyor?

Madde 9 – Eğitim faaliyetlerinde ek ders görevi verilen personelin nöbet tutmaları halinde her nöbet günü için 3 saat ek ders ücreti ödenir. Bu ödeme haftada 6 saati geçemez. Nöbet izninden yararlananlara bu ödeme yapılmaz.

Ek ders kaç TL 2021 Temmuz?

Devlet okullarında çalışan ücretli ve kadrolu öğretmenlerin ek ders ücreti ise 21,46 TL oldu. 2021 yılı destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti Temmuz ayında memurlara yapılan zamla birlikte belli oldu. Buna göre, DYK öğretmen ek ders ücreti, 42,41 TL oldu.

You might be interested:  Sık sorulan: Üniversite Uzaktan Eğitim Ne Zaman?

Temmuz ek ders ücreti ne kadar?

2021 yılı destekleme ve yetiştirme kursu (DYK) ek ders ücreti temmuzda memurlara yapılan zamla beraber belli oldu. Buna göre, DYK öğretmen ek ders ücreti, 42,41 Türk lirası oldu.

Pansiyonda nöbet kaç ek ders?

Yönetmelikte yer alan hüküm şu şekildedir: “(1) Yatılı ve pansiyonlu okullarda öğrencilerin yeme, yatma, dinlenme, eğitim – öğretim ve benzeri hizmetlerinin yürütülmesinde belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere her belleticilik görevi için 4 saat ek ders ücreti ödenir.

Destek eğitim Odası hazırlık planlamaya dahil mi?

Destek eğitim odasındaki veya evde eğitim /hastanede eğitimdeki görevler maaş karşılığı ve ek ders ücreti karşılığı verildiğinden, (Kararın 10. maddesinde sayılanlar (yöneticiler) hariç olmak üzere) “her 10 saat ders için 1 saat daha hazırlık ve planlama görevi karşılığında ek ders ücreti ödenir” hükmünden

Destek eğitim hizmeti ne demek?

“ Destek Eğitim Odası”, okul ve kurumlarda, kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamaları kapsamında yetersizliği olmayan akranlarıyla birlikte aynı sınıfta eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sunulan eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanmaları amacıyla özel araç- gereçler ile

Destek eğitim Odası telafi yapılır mı?

Destek Eğitim Odasında çeşitli nedenlerle (öğrencinin devamsızlığı, kar yağışı nedeniyle tatil, resmi tatil, milli/dini bayramlar vb) yapılamayan derslerin telafisi yapılmaz. Yapılamayan dersler için Destek Eğitim Odasında derse giren öğretmenlerin ek ders ücreti ödenmez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector