FAQ: Eğitim Gönüllüleri Ne Iş Yapar?

TEGV gönüllüleri neler yapar?

Çocukların umutlarını gerçekleştirme hakkına inanan gönüllülerimiz emeklerini, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilinciyle çocuklarımıza aktararak, yarının aydınlık insanlarının yetişmesine destek oluyor.

TEGV nedir kısaca bilgi?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ( TEGV ), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile “devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak” amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.

TEGV hangi dersler var?

Bu amaçtan yola çıkarak TEGV, okuma, matematik, fen, bilişim, sanat, İngilizce olmak üzere altı alanda çocukların temel eğitim döneminde kazanmaları gereken kritik bilgi, beceri ve tutumları kazanmalarına destek olacak eğitim programlarına sahiptir.

TEV mi TEGV mi?

Türk Eğitim Vakfı ( TEV ) ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ( TEGV ) aynı Vakıf mı? Türk Eğitim Vakfı ( TEV ) ile organik bir bağımız yoktur. TEV, burs temelinde faaliyet gösteren bir Vakıftır.

Gönüllü Eğitmenlik nedir?

Gönüllü Eğitmen, mesleği ile ilişkili olan konulardaki bilgi, birikim ve deneyimlerini 1 Milyon İstihdam Projesi katılımcılarıyla karşılık beklemeden paylaşmak isteyen kişidir. Gönüllü Eğitmen olmak için vermek istediğiniz eğitim konusunda yetkin ve eğitmenlik tecrübesine sahip olmak önemlidir.

Eğitim Gönüllüleri Vakfı Nasıl bağış yapılır?

BAĞIŞ ve ÜRÜNLER

  1. Kredi Kartı ile Bağış
  2. PAPARA ile Bağış
  3. Banka Havalesi.
  4. İnternet Bankacılığı
  5. SMS.
You might be interested:  Sık sorulan: Eğitim Bilimlerine Ilk Hangi Dersten Başlanmalı?

Eğitim Gönüllüleri Vakfı ne zaman kuruldu?

23 Ocak 1995 tarihinde kurulan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, aradan geçen 20 yıl içinde ülkemizin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olmuştur.

TEGV bağış sertifikası nasıl alınır?

TEGV e- Sertifika. Eğitime Destek Sertifikalarımız ile, bir çocuğumuzun bir yıllık eğitim masrafı olan 200 TL’yi karşılayarak, çocuklarımızın nitelikli eğitim desteği almasına katkı sağlayabilirsiniz. Sertifikalarımızı dilerseniz dijital olarak e-posta yoluyla, dilerseniz de basılı olarak alabilirsiniz.

TGV Vakfı Nedir?

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı «Teknoloji Üreten Türkiye» vizyonu ile ülkemizde teknolojinin gerçek dünya ile buluşabilmesi için çalışıyoruz.

TEV bursu kimlere verilir?

TEV Yüksek Öğrenim Eğitim Bursundan, Türkiye sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinde öğrenim gören T.C. uyruklu, 25 yaşını aşmamış, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, başka bir kamu veya özel kurumdan burs almayan öğrenciler faydalanabilmektedir.

TSK Eğitim Vakfı bursu kaç TL?

1. Özel Karşılıksız Eğitim Bursu ile bir öğrenim yılı boyunca bir öğrencimizin (Şehit/Gazi Çocuğumuzun) eğitim masraflarının karşılanması amaçlanmıştır. 2020-2021 Eğitim Dönemi için Karşılıksız Eğitim Bursu miktarı 3.200 TL (8Ay x 400 TL ) olarak tespit edilmiştir.

TEV bursları ne zaman verilecek?

Bursun Normal Sürecinde Kesilmesi Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencinin bursu Haziran ayı sonunda kesilir. Yukarıda bahsedilen başarı durum belgelerini zamanında TEV ‘e ulaştırmayan öğrencilerle, başarı durumu burs kriterlerini sağlamayan öğrencilerin bursu kesilir ve bir sonraki döneme devam ettirilmez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector