FAQ: Kosgeb Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

KOSGEB girişimcilik Belgesi kaç puan almak gerekir?

Sınav Komisyonunca verilen notların ortalaması sözlü sınav notudur. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekir. Sözlü sınav sonucu KOSGEB İdaresi Başkanlığının internet sitesinden yazılı olarak duyurulur. – Giriş sınavı puanı, yazılı ve sözlü sınav notlarının aritmetik ortalamasıdır.

KOSGEB girişimcilik Belgesi ne kadar geçerli?

Soru: Sertifikanın geçerlilik süresi nedir? yürürlükte olduğu müddetçe geçerlidir. Yani sertifika aldıktan 5 sene sonra kurduğunuz bir işletme için eğer hala bu destek devam ediyorsa (uygulama esasları yürürlükte ise) yeni kurduğunuz işletme için desteğe başvurabilirsiniz.

Genç girişimci belgesi nereden alınır?

KOSGEB, kendi işini kurmak isteyen ve nakite ihtiyacı olan genç girişimcilerin ihtiyaçların finanse etmektedir. Genç girişimci destek kredisi almak için KOSGEB’in il ve ilçe müdürlüklerine başvurulmalıdır.

KOSGEB online girişimcilik eğitimi kaç bölüm?

İleri Girişimci Adayları toplamda 16 dersten faydalanacak. Girişimci adayları ayrıca, bu 16 dersin bölümler halinde anlatıldığı KOSGEB Girişimcilik El Kitabı’na da e-Akademi üzerinden ulaşabilecek.

Ileri girişimcilik eğitimi nasıl alınır?

https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapınız.

  1. Sağ üst taraftan giriş yap deyiniz.
  2. Açılan pencereden e-devlet ile giriş deyiniz.
  3. E-devlet ile sisteme giriş işlemini gerçekleştirin.
  4. Aşağıda ” Öne Çıkan Eğitimler ” bölümünden hangi eğitimi almak istiyorsanız (NACE KODUNUZA GÖRE) ” Eğitime Başla ” deyiniz.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Ösym Eğitim Bilgileri Güncelleme Nasıl Yapılır?

Girişimcilik Belgesi nasıl alınır?

Belgeyi almak isteyen kişilerin mutlaka uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılması gerekiyor. E devlet üzerinden online şekilde belgeyi almak mümkündür. KOSGEB belgesini alabilmek için internet bağlantınızı kullanmanız ve sisteme giriş yapmanız yeterlidir.

KOSGEB geleneksel girişimcilik belgesi ne işe yarar?

Bu belge girişimcilerin KOSGEB üzerinden alacağı hibe başvuruları için şart koşulmakta. Bu belge ile kurum bir bakıma, girişimciye verilecek hibe olanaklarının gerçekten doğru bir şekilde değerlendirilmesini amaçlamakta.

KOSGEB Destek süresi ne kadar?

İşletmeden Sorumlu Personel tarafından yapılır. 4’er aylık dönemler halinde yapılır. Projenin başarıyla tamamlanmasından 1 yıl sonra ve her yıl 1 kez olmak üzere toplam 3 yıl süre ile yapılır. Personel gideri desteği (Bu desteğin üst limiti geri ödemesiz desteğin %30’u kadardır.)

Ileri girişimcilik eğitimi nedir?

İleri girişimci eğitimi, orta-yüksek ve ileri teknoloji sınıfına uygun sektörler ve imalat alanında aktif faaliyet gösteren girişimcilere yönelik planlanmış bir eğitimdir. İleri Girişimci Programına başvuru yapacak girişimcilerin ileri girişimci eğitimini başarıyla tamamlaması beklenir.

KOSGEB Genç girişimci Desteği Nasıl Alınır?

Kosgeb hibe desteği alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir:

  1. Kosgeb sistemine kayıt yaptırmak.
  2. Kursa katılmak ve sertifika almak.
  3. İş yeri projenizin hazır olması.
  4. Hibe programına başvuru yapmanız.

Genc girişimci desteği nedir?

Genç Girişimci Desteği Avantajları Genç girişimci desteği, şahıs şirketi kuracak olan 18-29 yaş arası gençlere 3 yıl boyunca 75 bin TL’ye kadar gelir vergisi muafiyeti sağlar. 2021 yılı itibariyle en düşük BAĞKUR primi aylık 1.055 TL’dir.

KOSGEB genç girişimci desteği ne kadar?

Yen iş kurmak isteyenlerle işini büyütmek, dış pazara açılmak isteyenlere KOSGEB farklı oranlarda destek sağlıyor. 2020 yılı itibariyle genç girişimci kredisi 70.000 liraya çıkarıldı.

You might be interested:  Sık sorulan: Hangi Eğitim Öğretim Yılı?

KOSGEB geleneksel girişimcilik eğitimi kaç bölümden oluşur?

MADDE 5- (1) Girişimcilik Eğitimi, Geleneksel Girişimci Eğitimi ve İleri Girişimci Eğitimi olmak üzere iki ayrı eğitimden oluşur.

KOSGEB geleneksel girişimcilik eğitimi nasıl yapılır?

Girişimcilik Eğitimi nasıl alınıyor? Girişimcilik Eğitimlerine, KOSGEB web sayfası üzerinden veya https://lms. kosgeb.gov.tr/ adresinden e-Devlet doğrulaması ile giriş yapabilirsiniz. Bu eğitimler ÜCRETSİZ sağlanmaktadır.

KOSGEB eğitiminde ne anlatılıyor?

KOSGEB eğitmenleri ve uzmanları tarafından 32 saat olarak verilen eğitimlerde özellikle iş planı oluşturma konusunda kursiyerlere detaylı bilgiler sunulmaktadır. Bu sayede etkili ve başarılı bir iş planı hazırlamaları mümkün olabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector