FAQ: Mef Üniversitesi Eğitim Fakültesi Nerede?

MEF hangi üniversite?

MEF Üniversitesi, 2012 yılında İstanbul’da kurulmuş bir vakıf üniversitesi. Yüzde 30 oranında İngilizce eğitim veren Hukuk Fakültesi dışında tüm bölümlerinde İngilizce eğitim vermektedir. Dünya çapında “Ters-yüz Sınıf” eğitim modelini benimseyen ilk üniversitedir.

MEF ne demek?

MEF okullarının açılımı (Modern Eğitim Fen) demektir. Yani, MEF ‘in açılımı “Modern Eğitim Fen” olarak geçmektedir.

MEF Üniversitesi açılıyor mu?

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, 2020-2021 güz yarıyılında hazırlık dahil tüm dersleri online yapacaklarını duyurdu. “Daha önce sizlere 2020-2021 akademik yılı güz yarıyılında karma bir model ile eğitim-öğretime başlayacağımızı duyurmuştuk.

MEF Üniversitesi Online mi?

MEF ÜNİVERSİTESİ ‘NDE ONLINE EĞİTİM MEF Üniversitesi Kuruluşu itibariyle sahip olduğu alt yapı sayesinde korona virüs Türkiye’ye gelmeden yaklaşık bir ay önce hazırlıklarını yapmış, virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasıyla birlikte canlı interaktif online eğitime geçmiş ve bunu başarı ile yürütmüştür.

MEF kaç TL?

Mef Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları 22021-2022 2021-2022 eğitim – öğretim yılında, güz ve bahar dönemlerini kapsayan yıllık tam ücreti KDV hariç; Hukuk Fakültesinde 75.760 TL, Mimarlık programında 69.920 TL, diğer tüm programlarında ve İngilizce Hazırlık Programında 63.580 TL ‘dir.

MEF bursu nedir?

MEF Üniversitesi geniş burs olanaklarıyla başarılı öğrenciyi teşvik ederek yükseköğretimde fırsat eşitliği sağlıyor. MEF Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı’nda tüm öğrencilerini %100 ve %50 oranında burslu olarak alıyor. Bu burs, yaz okullarında ise alınan kısmi burs oranında geçerlidir.

You might be interested:  Sık sorulan: Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Nasıl Açılır?

MEF neyin kisaltmasi?

MEF Üniversitesi on Twitter: “Merhaba. MEF ‘in açılımı “Modern Eğitim Fen”dir.… ”

MEF in sahibi kim?

İbrahim Arıkan — MEF Okulları

Istanbul MEF Üniversitesi kimin?

Bu amaçla eğitimde 48 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle fark yaratan MEF Eğitim Kurumları’nın bu başarısının yükseköğretim düzeyinde de devam etmesi için, İbrahim Arıkan Eğitim ve Bilimsel Araştırmaları Destekleme Vakfı tarafından MEF Üniversitesi kurulmuştur.

MEF ne zaman açılıyor?

MEF Okullarında eğitim-öğretim Eylül’de başlar, Haziran’da sona erer. Eğitim-öğretim yılı, iki yarıyıl dönemine ayrılır. Her yarıyıl dönemi ortasında birer haftalık ara verilir.

Istanbul MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi nerede?

İstanbul ‘un finans ve ticaret merkezi olan Maslak’ta yer alan kampüs, İTÜ Ayazağa Metro istasyonu’na yürüme mesafesinde ayrıcalıklı konumuyla öğrencilik hayatını zenginleştirecek imkanlarla dolu bir yaşam alanı sunuyor. Modern derslikleri, sosyal yaşam alanlarıyla MEF Üniversitesi Maslak Kampüsü sizleri bekliyor.

Online ders kayıtları ne zaman başlıyor?

YKS sonuçlarına göre bir yükseköğretim kurumuna yerleşen adayların üniversite kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecek.

MEF kaç kredi?

MEF Üniversitesi, AKTS’yi içsel ve tek kredi sistemi olarak kullanmaktadır. Yıllık iş yükü tam zamanlı bir öğrenci için 60 AKTS; lisans derecesi 240 AKTS, programın şekli ve tezli/tezsiz seçime göre yükseklisans derecesi 60-120 AKTS ve doktora derecesi 180-240 AKTS’den oluşmaktadır.

MEF hazırlık zorunlu mu?

13. FAKÜLTEDE DİL EĞİTİMİ VEYA HAZIRLIK VAR MI? %30 İngilizce zorunluluğu olan bir Hukuk Fakültesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector