FAQ: Mess Eğitim Bursu Ne Zaman Yatacak 2020/2021?

MESS Eğitim Bursu kaç TL?

2020-2021 Eğitim -Öğretim yılında burs tutarı, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi, Plastik Teknolojisi, Tasarım Teknolojisi ve Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanlarında okuyan öğrenciler için

MESS bursu nasıl alınır?

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında ilk kez başvuru yapacaklar; www.messegitimbursu.com internet adresine girerek yeni üye kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Internet sitesinde yer alan GIRIS butonundan burs portalını açınız. Portalda yer alan Öğrenci Kayıt kısmından üye kaydınızı oluşturunuz.

MESS bursu kimlere verilir?

MESS Mesleki Eğitim Bursu, MESS üyesi işyerlerinde çalışanların lise düzeyinde ve metal işkoluna yönelik bölümlerde mesleki eğitim gören çocuklarına veriliyor.

Meslek lisesi bursları ne zaman yatacak?

Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, burs sözleşmesini imzaladıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olmak üzere en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlar. Bir öğretim döneminde Ekim-Haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

Piktes bursu ne kadar?

Bu destekler, aylık 235 TL nakit desteği ve yılda bir defaya mahsus 470 TL okula dönüş desteğinden oluşmaktadır. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 340 TL aylık burs ve okula dönüş desteği ise 680 TL ödenecektir.

Eğitim bursu nedir?

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen burs programı sayesinde yurtdışı yüksek lisans ya da doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler dünyanın en iyi üniversitelerinde mezun oldukları alanlara göre tam burslu okuma fırsatına sahip olurlar.

You might be interested:  Soru: 2016 Eğitim Yılı Ne Zaman Başlayacak?

Piktes bursu ne demek?

‘Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi ( PIKTES )’ kapsamında 2020-2021 eğitim öğretim yılında, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi 18 bin Türk ve geçici koruma altında olan yabancı uyruklu öğrenciye burs verilecek.

TEV Üstün Başarı Bursu nedir?

Her yıl yaklaşık 50-55 yeni öğrenci TEV Üstün Başarı Bursu almak üzere seçilmektedir. Üstün Başarı Bursuna Lisans Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) SAY, SÖZ, EA puan türlerine göre bölüme girdiği puan türünde ilk 5000’e giren öğrenciler başvuru yapabilmektedir.

Rüştü Akın Vakfı bursu ne kadar?

EĞİTİM BURSLARI 2020– 2021 Eğitim-Öğretim döneminde ilköğretim öğrencisine her ay 150 TL, orta öğretim öğrencisine 200 TL, üniversite öğrencisine ise 280 TL burs verilmektedir. 2020- 2021 döneminde Rüştü Akın Vakfı burslarından yararlanmakta olan toplam 59 öğrenci bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *