Lüleburgaz Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nerede?

LÜLEBURGAZ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – Harita | Milli Eğitim Müdürlükleri | Lüleburgaz – Hükümet Konağı Kırklareli, 0288 417 10 86 Bulurum.com.

Lüleburgaz ilçe milli eğitim müdürü kim?

MEB KIRKLARELİ – LÜLEBURGAZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cihan ERDEM öğrencilerimizin karne törenine katıldı.

Lüleburgaz şehir mi ilçe mi?

Lüleburgaz (Yunanca: Αρκαδιούπολις Arkadiopolis, Pomakça: Люлебургас Luleburgas), Türkiye’nin Kırklareli iline bağlı bir ilçedir. İlçenin sınırları dahilinde altı belde ve otuz köy bulunmaktadır. Çorlu, Çerkezköy, Edirne ve Tekirdağ’dan sonra Doğu Trakya’nın beşinci en büyük yerleşim yeridir.

Lüleburgaz Kaymakamı nereli?

LÜLEBURGAZ KAYMAKAMI

Kaymakam Salih Yüce 15.05.1965 Kayseri Pınarbaşı ilçesinde doğdu.

Neden Lüleburgaz denmiş?

Sokullu Mehmet Paşa kendi adını taşıyan büyük bir külliye, saray ve çevre düzenlemesiyle Lüleburgaz’ı yeniden imar edip bir şehir haline getirmiştir. Böylece daha sonraları yoğun üretimi yapılacak çubuk lülelerinden dolayı Lüleburgaz ismini alacak Osmanlı kentinin temeli atılmış olur.

Lüleburgaz nasıl bir şehirdir?

Lüleburgaz, Marmara Bölgesi’nin Kırklareli şehrinde yer alan bir ilçedir. Oldukça kalabalık olan ilçe, Trakya’da büyük bir alanı kaplar. 150 bine yakın nüfusu vardır. Yazları oldukça sıcak, kışları fazlası ile soğuktur. Lüleburgaz, her açıdan kendini fazlası ile geliştirmiş bir ilçedir.

Lüleburgaz ne ile meşhur?

Lüleburgaz yemekleri denince akla ilk gelen yemekler ise bakla çorbası, yoğurtlu labada, tarla yemeği, manca, pilavlı dolma, papaz yahnisi, nohutlu ekmek, çimdik ve kuprivadır. Lüleburgaz ilçesinin hemen hemen her noktasında bu lezzetlerin tadılacağı restoranlar hizmet vermektedir.

You might be interested:  Iek Hangi Okul?

Lüleburgaz Belediye Başkanı hangi parti?

Lüleburgaz

Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy sayısı
CHP 48.758
AK PARTİ 13.170
MHP 6.929

Kırklareli Kaymakamı kim?

2000-2003 yılları arasındaki Kaymakamlık adaylığı döneminde sırasıyla; Çumra, Ünye, Ahmetli, Kula İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Osman Bilgin
Kırklareli Valisi
Görevde
Makama geliş 18 Mayıs 2018
Yerine geldiği Esengül Civelek

Kırklareli Demirköy Kaymakamı kimdir?

1995 yılında Karaman İlinin Ermenek İlçesinde doğdu. İlkokulu Mersin Gülnar’da, lise eğitimini Niğde Fen Lisesinde tamamladıktan sonra ; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2019 yılında mezun oldu.

Lüleburgazın ilk adı nedir?

Lüleburgaz MS 1361 yılında 1.Murat tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1870 yılında ilçe olan kentimizin adı Osmanlı döneminde Burgaz olarak anılmış ve Cumhuriyet döneminde ise Lüleburgaz ismini almıştır.

Burgaz ne anlama geliyor?

Burgaz (Yunanca: Πύργος, Pyrgos) İçinde kale, kule, hisar, kemer gibi dikili yükseltili mimarinin bulunduğu antik kasabalara verilen ad. Kemerburgaz (İstanbul), Burgaz Ada (İstanbul), Sahil Burgaz (Bursa), Lüleburgaz (Kırklareli), Burgaz (Datça’da Knidos harabeleri).

Baba Eski nereye bağlı?

Babaeski Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde, Kırklareli’ye bağlı bir ilçedir. Kuzeyinde Merkez ilçe, doğusunda Lüleburgaz, güneybatısında Pehlivanköy, güneyinde Tekirdağ, batısında da Edirne bulunmaktadır. Küçük bir şehir yerleşmesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector