Okuyucular soruyor: Işbaşı Eğitim Programı Sgk Girişi Nasıl Yapılır?

Işbaşı eğitim programında sigorta yapılıyor mu?

İşkur İşbaşı Eğitimi Programı Süresince Sigorta Yatıyor Mu? İşkur İşbaşı Eğitim programı süresince; İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası ile Genel Sağlık Sigortası İŞKUR tarafından karşılanır. Bununla beraber kursiyerin bakmakla yükümlü olduğu kişiler de eğitim süresince sağlık hizmetlerinden faydalanabilir.

Işbaşı eğitim programı başvuru nasıl yapılır?

İşbaşı eğitim programına başvuruda bulunmak isteyen kişiler gereken evrakları tamamlamalarının ardından, bulunduğunuz ildeki bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine dilediğiniz zaman başvuruda bulunabilirsiniz.

Işbaşı eğitim programı nasıl oluyor?

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında işe alınan kursiyer, günde en az 5 en fazla 8 saat, haftada 6 gün ve 45 saat aşmayacak şekilde çalışabilir. Ayın son günü, her kursiyer için tek tek devam föylerindeki geldiği ve gelmediği günler internet üzerinden İŞKUR’a bildirilir.

Işbaşı eğitim programına kimler katılabilir?

İŞKUR ‘UN İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMI İŞKUR tarafından hazırlanan İşbaşı Eğitim Programına 15 yaşından büyük herkes katılabiliyor. Ancak bu kişilerin İŞKUR ‘A kayıtlı ve işsiz olması gerekiyor. Öte yandan programa katılmak isteyen kişilerin işverenin bir ve ikinci derece akrabası veya eşi olmayanlar katılabiliyor.

You might be interested:  Sık sorulan: 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Ne Zaman Başlıyor?

Işbaşı eğitim programı geleceğin meslekleri nelerdir?

Bilişim, enerji ve imalat sektörlerinde ve ilgili mesleklerde 6 ay, Bulut bilişim uzmanı, yazılım geliştiricisi, yazılım mühendisi ve yazılım tasarımcısı gibi “ geleceğin meslekleri ” olarak belirlenmiş olan mesleklerde 9 ay süreyle işbaşı eğitim programı düzenlenebilmektedir.

İŞKUR kursiyer Bayram tatili kaç gün?

Kursiyerler; belirlenen hafta tatillerinde, resmî tatil günlerinde çalışma yapmamaktadır. Hafta tatili farklı bir gün ile değiştirilemez. Kursiyer, kurs süresinin %10’u kadar mazeret izni ve 5 güne kadar rapor kullanılabilir.

İŞKUR işbaşı eğitim programı maaşı nasıl alınır?

İşsizlik maaşları her ayın 5’inden itibaren PTT şubelerinden TC nüfus cüzdanı veya kimlik kartıyla alınabilmektedir. İşbaşı Eğitim Programı veya İŞKUR eğitim programları; bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay olarak uygulanmaktadır.

İŞKUR işbaşı destek programı nedir?

İşbaşı eğitim programları; Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır.

Işbaşı eğitim programı maaş ne zaman yatacak?

İŞKUR MAAŞLARI NE ZAMAN YATAR? İŞKUR eğitim programları kapsamında işe giren gençler, hak ediş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde maaşlarını alabiliyorlar. Ancak maaşların net olarak yatırıldığı bir gün yok.

İŞKUR mesleki eğitim kursları hangi meslekler var?

İşkur aracılığı ile bu kurslar yapılır ve binlerce kişi istihdam edilmektedir.

  • Beden İşçisi.
  • Garson.
  • Kuaförlük.
  • Fotoğrafçılık.
  • Grafik Tasarımcılığı
  • Ön Muhasebeci.
  • Hasta Danışmanı

İŞKUR işbaşı eğitim programı maaşı ne kadar?

Ne kadar ücret verilecek? İşbaşı eğitim katılımcılarına günlük 108,68 TL, öğrenciler için 81,51 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34 TL zaruri gider ödemesi İŞKUR tarafından ödenmektedir. İşsizlik maaşının 2021 yılı aylık taban tutarı 1.168,27 TL, tavan tutarı 2.336,53 TL’dir.

You might be interested:  Sık sorulan: Buca Eğitim Fakültesi Ne Zaman Açılacak?

Işkur kaç ay sigorta yatırıyor?

31.12.2018 tarihine kadar başlayan işbaşı eğitim programını tamamlayan; 18 yaşından büyük, 29 yaşından küçük katılımcıların program sonrasında üç ay içinde işe alınması durumunda işe alan işverenler imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteriyorsa 42 ay, diğer sektörlerde faaliyet gösteriyorsa 30 ay süre ile SGK işveren

Işbaşı eğitim programından faydalanmak için kaç işçi olması gerekir?

İşbaşı Eğitim Programı şartları; En az 2 sigortalı çalışanı olan iş yerlerinde uygulanır. 2-10 çalışana 1, 11 + çalışana % 10 oranında katılımcı verilir. %50 istihdam taahüdü verilirse bu oran %30’a kadar çıkarılabilir.

Işkur iş başvurusu nasıl yapılır?

İnternet şubesinin ana sayfasında yer alan “ iş arayan” seçeneğine giriş yaparak özgeçmiş oluşturabilirsiniz. CV oluştur bölümü üzerinden istenilen bilgileri girebilirsiniz. Size uygun olan iş ilanlarını aramak için İŞKUR resmi internet sitesinde yer alan iş bulma formunu doldurabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector