Okuyucular soruyor: Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Nasıl Oluyor?

Uzaktan yüksek lisans yapabilir mi?

Uzaktan yüksek lisans eğitim programları internet üzerinden yapılır. Online eğitimler genel olarak mesai saatleri dışında yapılır. Uzaktan yüksek lisans programı diploması ile örgün yüksek lisans eğitim diploması arasında hiçbir fark bulunmamaktadır.

Uzaktan Eğitim Tezli yüksek lisans var mı?

Tezli uzaktan lisansüstü programlarının sayısı şu an ülkemizde sınırlı olsa da ilerleyen yıllarda çoğalacaktır. İşte tezli online yüksek lisans programları: Afyon Kocatepe Üniversitesi: İnternet ve Bilişim Teknolojileri Yönetimi ( Tezli ) Ege Üniversitesi: Eğitim Programları ve Öğretim, İşletme, İktisat.

Tezsiz yüksek lisans yüz yüze mi?

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının Yarıyıl Sonu (Final) Sınavları 23.12.2017 tarihinde 10 (On) ilde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri ve Ordu sınav merkezlerinde), merkezi sınav olarak yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır.

AÖF tezsiz yüksek lisans hangi bölümler var?

Uzaktan Eğitim Anabilim Dalı- Tezsiz YL.

  • İşletme Yönetimi Bilim Dalı-İÖ- Tezsiz YL.
  • İşletme Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz YL.
  • Lojistik Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Tezsiz YL.
  • Pazarlama Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Tezsiz YL.
  • Spor Yönetimi Bilim Dalı- Tezsiz Yüksek Lisans.
You might be interested:  Bir Okul Yaptırmak Ne Kadar?

Uzaktan eğitim yüksek lisans ne işe yarar?

Uzaktan yüksek lisans içinde bulunduğumuz dijital çağa uygun olarak tüm yüksek lisans derslerinin internet üzerinden yürütüldüğü bir yüksek lisans türüdür. Uzaktan yüksek lisansta derslerin hepsini dünyanın istediğiniz herhangi bir yerinden takip edebilir ve dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

Yüksek lisans sınavları online mı?

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki tezsiz yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen adaylara yönelik olarak Üniversitemiz bünyesinde düzenlenen Tezsiz Yüksek Lisans Programları Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı ‘nın çevrim içi ( online ) yapılmasına karar verildi.

Tezli yüksek lisans için ücret ödeniyor mu?

Devlet üniversitelerinde tezli yüksek lisans hakkı kazandıysanız, ücretsiz öğrenime devam edersiniz. Vakıf üniversiteleri ve tezsiz yüksek lisans ise ücretlidir.

Açıktan tezli yüksek lisans yapılır mı?

Yüksek lisans başvurularında AÖF mezunları da örgün eğitim mezunları ile aynı haklara sahiptir. Tezli yüksek lisans veya tezsiz yüksek lisans ve hatta doktora başvurularında bulunabilirler.

Tezli yüksek lisans Şartları Nelerdir?

TEZLİ YÜKSEK LİSANSIN ŞARTLARI NELER? 4 yıllık bir lisans programından mezun olmak. ALES sınavından en az 55 puan almak ve yabancı dil yeterliliği olmak. Başvurulan üniversite adayla yapacağı mülakatı da değerlendirmeye alarak seçim yapar.

Tezsiz yüksek lisans ALES istiyor mu?

Bunun dışındaki tezli yüksek lisans programları, doktora, sanatta yeterlik başvuruları, akademik personel başvuruları gibi tüm başvurularda gereklidir. Tüm devlet ve vakıf üniversitelerinin tezsiz yüksek lisans programları için ALES şartı kaldırılmıştır.

Tezsiz yüksek lisans akşam mı?

Tezsiz yüksek lisans pratiktir. Kısa sürede biter. Çoğu üniversitede 2 yarıyılda veya en çok 3 yarıyılda bitmektedir. Tezsiz yüksek lisansın bir diğer avantajı da dersleri akşam saatlarinde yapıldığı için iş hayatınızla birlikte sürdürmenin mümkün olmasıdır.

Tezsiz yüksek lisans yapan öğretim görevlisi olur mu?

Değişen yönetmeliğe göre artık tezsiz yüksek lisans derecesine sahip adaylar da öğretim üyesi olabilecek. Resmi Gazete’de bugün yayımlanan, Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) yapılan yeni düzenlemede, tezsiz yüksek lisans mezunlarının da öğretim görevlisi olabileceği belirtildi.

You might be interested:  Okul Öncesi Mezunları Ne Iş Yapar?

AÖF tezsiz yüksek lisans ücreti ne kadar?

Anadolu Üniversitesi uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programlarında bir ders saati 120 TL olarak ücretlendirilmiştir. Buna göre bir programın tüm derslerinin toplam ücreti 3960 TL olmaktadır. Ödemeler alınan ders saatine göre dönemlik olarak ve tek seferde alınmaktadır.

Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz yüksek lisans Programı kaç yıl?

Tezsiz yüksek lisans programı üç yarıyıl sürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector