Sık sorulan: Eğitim Müfettişi Nasıl Olunur?

Müfettişler ne kadar maaş alıyor?

2020 yılı itibariyle ortalama müfettiş yardımcısı maaşı 6.500 lira ile 7.500 lira arasındadır. 2020 yılında müfettiş maaşları ise ortalama olarak 7.300 lira ile 10.500 lira arasında değişir.

Öğretmen müfettiş olabilir mi?

Yeni düzenlemeye göre, sadece “hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri” mezunları Bakanlık Maarif Müfettişi olabilecektir. Dolaysıyla Bakanlık, 8 yıl ve daha fazla hizmeti olan öğretmenler arasından, yarışma sınavıyla Bakanlık Maarif Müfettiş Yardımcısı alabilecektir.

Müfettiş Yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak?

Sürecin ilk aşaması olan Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı 5 Eylül 2021 Pazar günü internet üzerinden online gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi 29 Ağustos 2021 Pazar günüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak.

Içişleri Bakanlığı Müfettişi Nasıl Olunur?

Kaymakamlık sıfatını kazandıktan sonra Bakanlığın merkez birimleri ve/veya Taşra Kuruluşlarında fiilen en az 6 yıl çalışmış (askerlik hizmeti hariç), 6. sınıf ilçe hizmetini bitirmiş, yarışma sınavının (mülakat) açıldığı yılın Ocak ayının birinci gününde 44 yaşından gün almamış (01.01.1978 ve daha sonraki tarihte

You might be interested:  FAQ: Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışılır Yardımcı Olurmusunuz Forum?

Mali müfettişler ne kadar maaş alıyor?

Vergi müfettişlerinin ortalama maaşı 2020 itibariyle 8090 tl olarak bilinmektedir.

Yeni başlayan memur maaşı ne kadar?

KÜMÜLATİF ARTIŞ YÜZDE 38 Yapılan zamla birlikte sendika üyesi bekar idari hizmetler sınıfında 4.060 TL alan bir memurun maaşı gelecek yılın ilk yarısında 4.580 TL, ikinci yarısında da 4.900 TL’ye çıkacak. Bir sonraki yıl ise ilk yarıda 5.292 TL, ikinci altı ayda da 5.610 TL olacak.

Maarif müfettişi nasıl olunur?

Sınava fakülte veya en az dört yıllık yüksek okul mezunu olan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda branşında en az on yıl öğretmenlik veya branşında beş yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Bakanlık teşkilatında veya okul ve kurumlarında asıl olarak en az üç yıl yöneticilik yapmış bakanlık mensupları katılabilecek.

Milli Eğitim müfettişleri ne kadar maaş alıyor?

Meslekte belirli bir süredir çalışan ve mesleki yeterlik şartlarını yerine getirerek MEB Maarif Müfettişi olmuş olan bir meslek mensubunun 2021 yılı maaşı yaklaşık olarak 8000 Türk Lirasıdır.

Bakanlık maarif müfettişi ne iş yapar?

Maarif müfettişleri, illerde il müdürlüklerine bağlı olarak inceleme, araştırma, rehberlik hizmetleri ile il müdürünün vereceği diğer görevleri yapacak.

VMY sınavı ne zaman 2021?

Daha önce 19-20 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacağı duyurulan ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavının yazılı bölümü, 5-6 Haziran 2021 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır.

Müfettiş Yardımcısı olmak için kpss’den kaç puan almak gerekir?

SINAV SÜRECİ Yazılı sınava katılmak isteyen adaylar ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmalıdır.

Bankada Müfettiş olmak için ne yapmak gerekir?

Banka müfettişi olmak için üniversitelerin, dört yıllık eğitim veren Bankacılık, Matematik, Maliye, İşletme, İktisat ve ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı bulunmaktadır. Özel bankalarda çalışabilmek için başvurulan kurum tarafından düzenlenen yazılı sınav ve sözlü mülakata girmek gerekmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Ösym Eğitim Bilgileri Güncelleme Yapılmazsa Ne Olur?

Mülkiye Müfettişi nelere bakar?

Görev ve yetkiler Madde 18 – Müfettişlerin görev ve yetkileri şunlardır: A – Bakanlık merkez birimlerinin, bağlı kuruluşlarının, Bakanlığın denetim ve gözetimi altında bulunan kuruluşların, il ve ilçe kuruluşlarının, il özel idareleri, belediyeler ve köylerle bunlara bağlı ve bunların kurdukları veya özel kanunlarla

Işletme mezunu müfettiş olabilir mi?

Vergi Müfettişi olabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. İlk olarak kişilerin 4 yıllık Hukuk, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden veya Endüstri Mühendisliği ile İşletme Mühendisliği bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmaktır.

Baş müfettiş nasıl olunur?

Müfettiş ve Müfettiş Yardımcısı Kadrolarına Nasıl Girilir?

  1. Öncelikle müfettiş veya müfettiş yardımcı kadrolarına girmek için mutlaka 4 yıllık bir fakülte mezunu olmak gerekir.
  2. Müfettiş ve müfettiş yardımcısı kadrolarına girebilmek için kesinlikle KPSS lisans puanı olması gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *