Sık sorulan: Uzaktan Eğitim Nasıl Tercih Edilir?

Uzaktan eğitim ücretli mi?

Öğrencilerden, yeni kayıt ve kayıt yenileme sırasında katkı payı ve öğrenim ücreti dışında, açık öğretim ve uzaktan öğretim materyal ücreti hariç, her ne ad altında olursa olsun ücret alınmayacak.

Üniversite Uzaktan Eğitim yoklama alınıyor mu?

Bununla birlikte diledikleri an ve mekanda girememiş oldukları derslerin video kayıtlarını da izleme imkanlarına sahiptirler. Dolayısıyla canlı ders esnasında yoklama almaya gerek duyulmamaktadır.

Uzaktan eğitimle hangi bölümleri okuyabilirim?

Uzaktan eğitim ile ikinci üniversite okuyabileceğiniz 10 keyifli bölümü bir araya getirdik!

  • İşletme.
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım.
  • Gazetecilik.
  • Uluslararası İlişkiler.
  • Yönetim Bilişim Sistemleri.
  • Bilgisayar Mühendisliği.
  • Endüstri Mühendisliği.
  • Çocuk Gelişimi.

Online eğitim neden tercih edilir?

Uzaktan eğitim; zaman, mekân, öğrenci hızı vb. konulardaki esnekliğinin yanında yaş konusunda da bağımsızlık sağlamaktadır. Uzaktan Eğitim Zaman ve Mekân Açısından Esneklik Sağlar. Uzaktan eğitim uygulamalarında; hem eş zamanlı (senkron) uygulamalar hem de ayrı zamanlı (asenkron) uygulamalar yer almaktadır.

Online eğitimde devamsızlık var mı?

Çünkü Liseye Geçiş Sınavı (LGS) yerleştirmelerinde hem sınavla hem sınavsız kriterler arasında devamsızlık da yer alıyor. Ancak alınan bu yoklamalar e-okula işlenmiyor. Yani okullar uzaktan eğitimde öğrencilerinin katılımı yoklama alarak sağlıyor ama devamsızlıkları e-okul sistemine işleyemiyor.

You might be interested:  Yurtdışında Nasıl Burslu Üniversite Okuyabilirim?

Uzaktan eğitimde devam zorunluluğu var mı?

Uzaktan eğitim sisteminde devam zorunluluğu yoktur.

Üniversitede canlı derse girmek zorunlu mu?

Canlı derslere katılın zorunlu değil. Ancak uzaktan öğrenme sistemindeki tüm etkinliklerin (ders vidosu, canlı ders, ders içerikleri vb) en az %50 oranında takip etmeniz gerekmekte.

Online eğitim yoklama var mı?

Online eğitimde yoklama olup olmadığı konusunda kafası karışık olan öğrencilerin içini rahatlatacak bir açıklama yapan Ziya Selçuk “ Yoklama almayacağız. Hem televizyondan hem de internetten erişebilen ders videolarının izlenmesinde öğrenci izlenmesinin de bu açıdan takip edilmesinin zor olacağı ifade edilebilir.

Üniversite Uzaktan eğitimde hoca bizi görüyor mu?

HOCA BİZİ GÖRÜYOR MU? EBA canlı derste öğrenciler, öğretmenler tarafından görülebiliyor. Çünkü EBA’nın canlı sınıf uygulamasının alt yapısını Zoom uygulaması oluşturmaktadır. Dolayısıyla öğrenciler, öğretmenleri tarafında canlı derste görünmektedir.

DGS ile uzaktan eğitime geçiş var mı?

Uzaktan öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrenciler dikey geçiş sınavına katılabilirler. Dikey Geçiş Sınavı kılavuzunda mezun olunan ön lisans programlarının tercih edebileceği bölümler için gerekli DGS puanını alınarak dört yıllık yüksek öğrenim programına yerleşilebilir.

Uzaktan mühendislik okunur mu?

Gelişen teknoloji, iş imkanları ve sahip olduğu prestij sayesinde mühendislik, çağımızın en gözde mesleklerindendir. Mühendis olmak istiyor ancak üniversite okumaya zamanınızın olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yurtdışındaki üniversitelerde uzaktan eğitim sayesinde mühendislik okumak mümkündür.

Online Eğitim verimli mi?

Aynı içeriğe sahip bir eğitimde online eğitim öğrencileri, yüz yüze eğitim öğrencilerine kıyasla daha iyi bir öğrenme performansı göstermişlerdir. Online eğitimler, hem üniversite düzeyinde, hem de profesyonel hayattaki eğitimlerde yüz yüze eğitim yöntemlerinden daha verimli bulunmuştur.

Online eğitim yararlı mı?

Öğretmenlerle yapılan araştırmada yüksek çoğunluğun (yüzde 81) uzaktan eğitimin yüz yüze öğrenmeyle birleştiğinde daha faydalı olacağını belirtiyor. Yüzde 38 oranında ise hakim olan tahmin, gelecekte uzaktan eğitimin yüz yüze eğitime göre daha fazla tercih edileceği.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Kadıköyden Ümraniye Eğitim Ve Araştırma Hastanesine Nasıl Gidilir?

Uzaktan eğitimin amacı nedir?

Uzaktan Eğitim modellerinin en önemli amacı, büyük bir kitlenin gerekli eğitimleri bulundukları yerden ve zamanda almalarıdır. Eğitimi alacak kişiye sunulan bu esneklik, eğitimin alınmasını kolaylaştırmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector