Soru: 2019 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı nedir?

EKYS, eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı anlamına gelmektedir Bu sınav ile Milli Eğitim Bakanlığı bağlı birimlerine yönetici olarak atanabilir. Bu sınavda, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı talimatlarına göre yapılır.

2021 Milli Eğitim Bakanliği eğitim kurumlarina yönetici seçme sinavi nedir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı ( 2021 – MEB -EKYS) yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığına ( MEB ) bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için yapılan 2021 – MEB -EKYS, 50 il, 52 sınav merkezinde gerçekleşti.

Eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavına kimler girebilir?

Başvuru İşlemleri Yazılı sınava katılmak üzere, yönetici olarak görevlendirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları başvuruda bulunabilecektir.

MEB yönetici Atama Sınavı Ne Zaman?

EKYS 2021 SINAVI NE ZAMAN? EKYS sınavı 14 Mart 2021 tarihinde yapılacak. Sınav sonuçları, 7 Nisan’da açıklanacak.

EKYS Sınavı Ne?

EKYS, Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında müdür yardımcısı görevini yürütmek isteyenlerin girmeleri gereken bir sınav türüdür. Öğretmenler bu sınava girerek ilgili konumda görev yapabilmek için başvuruda bulunmuş oluyor.

You might be interested:  Sık sorulan: 2017 Eğitim Öğretim Ödeneği Ne Zaman Yatacak?

MEB EKYS 2021 ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca gerçekleşen 2021 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı ( MEB – EKYS ), 14 Mart’ta gerçekleşti.

2021 EKYS sınavı olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için düzenlenecek 2021 -MEB- EKYS, pazar günü 50 il, 52 sınav merkezinde uygulanacak. Sınav, saat 10.15’te başlayacak, ancak adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Müdür Yardımcılığı Sınavı yılda kaç kez yapılır?

CEVAP: Yazılı sınav sonuçları, üç yılı geçmemek kaydıyla bir sonraki sınav tarihine kadar geçerlidir. Sınavın ilk olarak ne zaman yapılacağını bakanlık belirleyecektir. Sonuç olarak sınavlar üç yılda bir yapılacak demektir.

Müdür yardımcılığı sınavında ne soruluyor?

2021 Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sınavı (EKYS) konu dağılımı

  • ✦ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (8 Soru – Ağırlık: %10)
  • ✦ Eğitim ve Öğretimde Etik ( 4 Soru – Ağırlık: %5) A) Öğretmenlik Meslek Etiği.
  • ✦ Eğitim Bilimleri (28 Soru – Ağırlık: %35) A) Eğitim Yönetimi ve Denetiminin Kuramsal Temelleri ve Süreçleri.

Yöneticilik tercihleri ne zaman?

Tercihler 17-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacak. Başvurular 17-24 Ağustos 2020 tarihleri arasında onaylanacak. hükümleri çerçevesinde eğitim kurumu yöneticiliklerine görevlendirmeler valiliklerce yapılacak.

Müdür Yardımcılığı sözlü mülakat ne zaman?

2021 YILI İLK DEFA YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME SÖZLÜ SINAV TAKVİMİ ( MÜDÜR, MÜDÜR BAŞYARDIMCISI VE MÜDÜR YARDIMCISI ) 2021 yılı ilk defa yönetici görevlendirme sözlü sınavı 26-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında ilimiz muş merkez öğretmenevi ve akşam sanat okulunda yapılacaktır.

2021 müdür yardımcılığı sınavına nasıl başvurulur?

Geç başvuru günü, 16 Şubat 2021 tarihidir Sınava başvurular, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *