Soru: Eğitim Gönüllüleri Ne Yapar?

TEGV gönüllüleri neler yapar?

Çocukların umutlarını gerçekleştirme hakkına inanan gönüllülerimiz emeklerini, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilinciyle çocuklarımıza aktararak, yarının aydınlık insanlarının yetişmesine destek oluyor.

TEGV nedir kısaca bilgi?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ( TEGV ), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile “devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak” amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.

Eğitim gönüllülüğü nedir?

İlköğrenim çağındaki çocukların çağdaş ve evrensel değerler ile cumhuriyetin temel ilkelerine sahip, donanımlı ve nitelikli bireyler olarak yetiştirilmeleri amacıyla devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmaktır.

TEGV eğitimi Parkı nedir?

TEGV ‘in 8-14 yaş arasındaki çocukları için kurulan Tasarım ve Beceri Atölyeleri, çocuklara 3D baskı cihazından robot kitlerine, kodlama platformlarından elektronik devre kartlarına uzanan bir yelpazede yeni nesil öğrenme imkânı sunuyor.

Eğitim Gönüllüleri Vakfı Nasıl bağış yapılır?

BAĞIŞ ve ÜRÜNLER

 1. Kredi Kartı ile Bağış
 2. PAPARA ile Bağış
 3. Banka Havalesi.
 4. İnternet Bankacılığı
 5. SMS.

Gönüllüler ne yapar?

Gönüllü Ne Yapar? Gönüllülerin çalışma alanları genellikle sivil toplum kuruluşlarıdır. Gönüllüler bir sivil toplum kuruluşuna düşünce ve emek gücü, parasal kaynak bulma, kamuoyu oluşturma, üst düzey ilişki kurma, sözcülük yapma, iletişim kanalı olma, yeni üyeler kazandırma gibi faaliyetlerle katkıda bulunabilirler.

You might be interested:  FAQ: Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Nerede?

Eğitim Gönüllüleri Vakfı ne zaman kuruldu?

İstanbul’da 1950 yılında doğan Oktay Özinci Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Aynı zamanda, 2000 yılından bu güne Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Stratejik Yönetim konusunda ders vermektedir.

Sivil toplum kuruluşları nelerdir?

Sivil toplum kuruluşları, bağımsız faaliyetleri olan bir merkeze bağlı çalışan resmi olmayan kurumlardır. Yasal olan bu kuruluşların genel hedefleri, başkalarına yardım sağlamaktır. Temsil ettiği kitlelerin temel haklarının yanında, ekonomik ve demokratik menfaatlerini savunur.

Gönüllü iş eğitimi hangi aşamadan sonra başlar?

Her gönüllü aynı zamanda görev aldığı kurumu temsil etmektedir. Bu temsili yerine getirebilmesi her şeyden önce donanımına bağlıdır. Bu donanım da en iyi eğitim yolu ile kazandırılabilir. Gönüllünün sivil toplum kuruluşu bünyesinde hangi görevle görevlendirileceği belirlendikten sonra eğitim aşaması başlayacaktır.

Gönüllülük projeleri nelerdir?

Gönüllüsü Olup Başkalarının Dünyasını Güzelleştirebileceğiniz 24 Sivil Toplum Kuruluşu

 1. Çorbada Tuzun Olsun Derneği.
 2. Adım Adım.
 3. 3. KODA.
 4. DEM Derneği.
 5. Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı
 6. Hayat Sende Derneği.
 7. 7. TEMA Vakfı
 8. 8. Başka Bir Okul Mümkün – BBOM.

Gönüllülük türleri nelerdir?

Gönüllülük STK’lar tarafından farklı şekillerde algılanabilir; topluma hizmet, aynî destek, hayır işi, imece, bağış yapmak, kurumsal sosyal sorumluluk, sosyal hizmet, sorumlu vatandaşlık vb.

TEGV kimlere burs veriyor?

Diğer Sorular TEGV burs verir mi? Hayır. TEGV, kendine ait etkinlik noktalarında okul içi ve dışı saatlerde çocuklara eğitim desteği verir. Vakfımızın kuruluş amacı, 7-16 yaş arası çocuklarımızın temel eğitimine destek vermektir.

TEGV Ateş Böceği Nedir?

Ateşböceği, 2-8 sınıf düzeyindeki çocuklar için özel olarak tasarlanmış ve teknoloji tarafından desteklenen bir öğrenme ortamında gerçekleştirilen, yaratıcı, yenilikçi, eğlenceli ve etkin bir öğrenme modeli sunmaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: 2017 2018 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Eğitim Parkları nedir?

EĞİTİM PARKLARI Açık alanlarında futbol, basketbol vb. spor alanları bulunan Eğitim Parklarımızda, farklı amaçlar için özel olarak tasarlanmış Etkinlik Odaları, Bilişim ve Teknoloji Odaları, Kütüphane, Çok Amaçlı Salon ve Özel Atölyeler bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector