Soru: Online Eğitim Nedir, Nasıl Yapılır?

Online eğitim ne demek?

Online eğitim: Fiziksel bir yer ya da zaman sınırı olmayan, eğitmen ile öğrencinin aynı yerde olmadığı, internet erişimine sahip olan herkesin kendi seçtiği ortamda akıllı telefon, tablet, bilgisayar ya da akıllı televizyon gibi araçlarla eğitim alabildiği sistemdir.

Online eğitim yararlı mı?

Öğretmenlerle yapılan araştırmada yüksek çoğunluğun (yüzde 81) uzaktan eğitimin yüz yüze öğrenmeyle birleştiğinde daha faydalı olacağını belirtiyor. Yüzde 38 oranında ise hakim olan tahmin, gelecekte uzaktan eğitimin yüz yüze eğitime göre daha fazla tercih edileceği.

Online eğitim ne kadar etkili?

Online öğrenmede öğrenciyi koruma oranı daha yüksek Birçok offline ders, öğrencinin dikkatini ders boyunca korumada güçlük çekiyor. Amerikan Araştırma Enstitüsü’ne göre, online eğitimlerde böyle bir durum söz konusu değil. Online dersler, öğrenciyi derste tutma oranını %25’ten %60’a kadar çıkarıyor.

Uzaktan eğitim dersleri nasıl oluyor?

Uzaktan Eğitim; zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüse gelme zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan bilgisayar teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği

Online eğitim neden tercih edilir?

Uzaktan eğitim; zaman, mekân, öğrenci hızı vb. konulardaki esnekliğinin yanında yaş konusunda da bağımsızlık sağlamaktadır. Uzaktan Eğitim Zaman ve Mekân Açısından Esneklik Sağlar. Uzaktan eğitim uygulamalarında; hem eş zamanlı (senkron) uygulamalar hem de ayrı zamanlı (asenkron) uygulamalar yer almaktadır.

You might be interested:  Ösym Eğitim Bilgilerimi Nasıl Değiştirebilirim?

Uzaktan eğitim ücretli ne demek?

Zaman ve mekandan tamamen bağımsız yapılan bir eğitim türüdür. * Uzaktan öğretim harç ücreti ikinci öğretim (Gece) ücretiyle aynıdır. Fakat ilave olarak teknik altyapının kurulumunda kullanılan materyal ücreti alınmaktadır. Materyal ücreti ise harç ücretini geçmemektedir.

Online eğitimin faydaları nelerdir?

Online eğitimin faydaları nelerdir?

  • İstenilen yer ve zamanda eğitim alınması mümkündür.
  • Ev rahatlığında ders alınır.
  • Bilgiye erişim kolay ve hızlıdır.
  • 24 saat eğitim alınabilir.
  • Canlı derslere bağlanmak için birden fazla prosedür gerekmez.
  • Zamandan önemli bir tasarruf sağlar.

Uzaktan eğitimin olumsuz yönleri nelerdir?

Uzaktan eğitimin dezavantajlardan bazıları;

  • kullanılan araçlarda çıkabilecek problemlerin geniş etkiye sahip olması,
  • öğrencilerin bir kısmının gerekli olanaklara erişememesi (örneğin bilgisayar),
  • iletişim yöntemlerindeki değişikliğin olumsuz etkileri,

Uzaktan eğitim başarılı mı?

Uzaktan eğitim modelini başarılı bulanlar çoğunlukta Uygulanmakta olan uzaktan eğitim modelini başarılı bulanların oranı yüzde 63. İlköğretim ve ortaöğretim çağındakilerin yüzde 65’i, üniversitelilerin ise yüzde 58’i uzaktan eğitim modelini başarılı buluyor.

Uzaktan eğitim örgün eğitim midir?

Hukuki olarak uzaktan eğitim ve örgün eğitim arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Görülen dersler ve içerikleri birebir aynı olup, uzaktan eğitim programlarında internet üzerinde verilebilecek şekilde düzenlenmiştir.

Uzaktan eğitimin avantajları nedir?

Çalışan kişilerin öğrenimlerine devam edebilmesini sağlar. Kişinin kendi öğrenme hızında öğrenim görmesine imkan sağlar. ek harcamaları ortadan kaldırır. Öğretim elemanlarıyla etkileşimli ve dinamik bir öğrenme süreci yaşatır.

Üniversite online dersler nasıl oluyor?

Üniversite eğitiminin bir parçası haline gelen online eğitim, mekâna ve zamana bağlı olmaksızın öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüste bir araya gelme zorunluluğu olmaksızın, derslerin bilgisayar teknolojileri aracılığıyla, sanal ortamda, görüntülü ve sesli olarak işlendiği, öğrencilerin istediği zaman bu dersleri

You might be interested:  FAQ: Uzaktan Eğitim Psikoloji Hangi Üniversitelerde Var?

Uzaktan eğitim sınavları nasıl oluyor Üniversite?

Uzaktan Eğitim Sınav Sistemi Nasıldır? Vize Sınavları, internet üzerinden yapılmaktadır. Buna göre öğrenciler vize sınavlarını ev veya internet erişimi olan istediği bir ortamda bilgisayar başında “online” olarak yapacaktır.

Uzaktan öğretim diplomada yazar mı?

YÖK tarafından açıklanan 30.03.3017 tarihli Genel Kurul Kararı’na göre, uzaktan eğitim programları tamamlandıktan sonra verilen diplomalarda “ uzaktan öğretim ” ibaresinin bulunması zorunlu tutulmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *