Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Sınavları Nasıl Oluyor?

Üniversitelerin kendi bünyesindeki uzaktan eğitim yüksek lisans programlarında vizeler yani ara sınavlar internet ortamından yapılabilmekte iken bazı üniversiteler fiziksel ortamda final sınavı yapabilmektedir.

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları nelerdir?

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları için ALES ve Yabancı Dil (YDS,YÖKDİL,e-YDS) şartı aranmamaktadır Uzaktan Öğretim Tezsiz yüksek lisans başvurularında değerlendirme, lisans mezuniyet notuna göre ilgili enstitüler tarafından yapılmaktadır. Fakültelerin Mühendislik veya İşletme Bölümleri mezunu olmaları gerekmektedir.

Peki, yüksek lisans seviyesinde uzaktan eğitim ne kadar?

Gelecekte, teknolojinin daha da gelişmesi, yaygınlaşması ve eğitim almak isteyen kişilerin sayısındaki artış gibi gelişmeler uzaktan eğitimi, eğitim sistemleri içerisinde önemli bir alternatif durumuna getirecektir. Yüksek lisans seviyesinde uzaktan eğitim veren üniversitelerin ve programların sayısı her geçen eğitim döneminde artış göstermektedir.

You might be interested:  Sol Yanım Hangi Okul?

Hangi üniversitelerden yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere?

Yüksek lisans eğitimine devam ederken, aynı zamanda iş hayatını da sürdürmek isteyenler, ya da bulunduğu şehrin dışındaki bir üniversiteden yüksek lisans eğitimi almak isteyenler için çok önemli bir alternatif haline gelen uzaktan eğitim, çağımızın teknolojik gelişmeleriyle birlikte örgün eğitimle yarışabilecek kalitede eğitim sunabilmektedir.

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir? Uzaktan eğitim (e-Öğrenim ya da e-Learning) en temel anlamıyla, teknolojinin kullanılarak zaman ve mekan bağımsız olarak insanların eğitim almalarının sağlanmasıdır.

AÖF uzaktan eğitim yüksek lisans sınavları nasıl oluyor?

Sınavlar nasıl yapılıyor? Programlarda ara sınavlar; uygulama, proje, ödev, rapor, yazılı, sözlü vb. uzaktan öğretim teknolojilerinin kullanıldığı ölçme-değerlendirme yöntemlerinden yararlanılarak gözetimsiz olarak yapılır. Dönem sonu sınavları; gözetimli olarak yapılır.

Anadolu Üniversitesi Uzaktan Tezsiz yüksek lisans sınavları nerede yapılıyor?

Dönem sonu sınavları; gözetimli olarak canlı veya elektronik ortamda yapılır. Gözetimli dönem sonu sınavları Eskişehir’de ve illerdeki AÖF bürolarında yapılır. Nasıl mezun olurum? Uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programı; toplam 60 AKTS’den az olmamak kaydıyla en az 10 ders ile dönem projesi dersinden oluşur.

Tezsiz yüksek lisans uzaktan eğitim ne işe yarar?

Tezsiz yüksek lisans yapanlar doktora yapabilir, öğretim görevlisi, araştırma görevlisi gibi akademik kadrolara atanabilirdi. -Tezsiz yüksek lisans mezunları bilimsel bir makale yazabilecek bir yetkinliğe ulaşamamaktadır. -Genellikle uzaktan eğitim, ikinci öğretim şeklinde yürütülmektedir.

Uzaktan Tezsiz yüksek lisans için ALES gerekli mi?

Tezsiz yüksek lisans programları için ALES şartı kaldırılmıştır. Hem vakıf hem de devlet üniversitelerinde tezsiz yüksek lisans eğitimi için ALES’e girmek zorunda değilsiniz. Bir yüksek lisans programlı tezli ve tezsiz olmak üzere iki şekilde yürütülebilir.

Anadolu Üniversitesi Uzaktan yüksek lisans kaç dönem?

Uzaktan Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına kayıtlı dönemden başlamak üzere, her dönem için öğrencinin kayıt yeniletip yeniletmediğine bakılmaksızın en az iki yarıyıl, en çok üç yarıyıldır. Bu sürenin sonunda başarısız olan veya programı tamamlayamayan öğrencinin programdan ilişiği kesilir.

You might be interested:  Okul Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

Uzaktan eğitim yüksek lisans dersleri nasıl oluyor?

Uzaktan lisansüstü eğitiminde dersler uzaktan bilgisayar üzerinden işlenir. Dersin belirlendiği saatte online olmanız yeterlidir. Bilgisayara sürekli ulaşabilir olmalısınız çünkü dersler ve bir takım sınavlar bilgisayar üzerinden olur. Dersler canlıdır, eş zamanlı olarak gerçekleşir.

Anadolu Üniversitesi Tezsiz yüksek lisans ücreti ne kadar?

Anadolu Üniversitesi uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programlarında bir ders saati 120 TL olarak ücretlendirilmiştir. Buna göre bir programın tüm derslerinin toplam ücreti 3960 TL olmaktadır. Ödemeler alınan ders saatine göre dönemlik olarak ve tek seferde alınmaktadır.

AÖF tezsiz yüksek lisans hangi bölümler var?

Kurumsal İletişim Bilim Dalı-Online Tezsiz YL.

 • İşletme Yönetimi Bilim Dalı-İÖ-Tezsiz YL.
 • İşletme Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz YL.
 • Lojistik Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Tezsiz YL.
 • Pazarlama Yönetimi Uzaktan Öğretim Tezsiz Tezsiz YL.
 • Spor Yönetimi Bilim Dalı-Tezsiz Yüksek Lisans.
 • Tezsiz yüksek lisans ücretleri ne kadar?

  Tezsiz yüksek lisans programı toplam otuz krediden ve 90 AKTS’den az olmamak kaydıyla en az on ders ile dönem projesi dersinden oluşur.

  Tezsiz yüksek lisansın ne faydası var?

  Tezsiz yüksek lisans eğitiminin ana hedefi, öğrenciye mesleki düzeyde yeterlilik kazandırmak ve mevcut işleyişin uygulamada nasıl kullanılacağını göstermektir. Seçmiş olduğunuz bölümde, ileri mesleki bilgi seviyesine ulaşırsınız. Hem çalışıp hem de okuyarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

  Uzaktan eğitim yüksek lisans geçerli mi?

  Uzaktan yüksek lisans dersi alan öğrenciler örgün eğitim alan öğrenciler gibi tüm öğrencilik haklarına sahip olurlar. Uzaktan yüksek lisans programı diploması ile örgün yüksek lisans eğitim diploması arasında hiçbir fark bulunmamaktadır.

  Tezsiz yüksek lisans ALES şartı var mı?

  Tezsiz yüksek lisans programlarına giriş için ALES şartı kaldırıldı. Bunun dışında tezli programların pek çoğunda ise, yabancı dil yeterliği isteniyor. Ama tezsiz yüksek lisans programlarının çoğunda ise, bu şart bulunmuyor.

  You might be interested:  Halk Eğitim Ders Ücretleri Ne Zaman Yatar?

  Tezsiz yüksek lisans için ALES puanı kaç olmalı?

  Adayların sınavdan, başvurduğu lisansüstü programın puan türünde en az 55 puan (tezsiz yüksek lisans programları için senatolarca daha düşük bir puan belirlenebiliyor), lisans diplomasıyla doktora veya sanatta yeterlik programına başvuracaklar için ise en az 80 puan almaları gerekiyor.

  Tezsiz yüksek lisans ALES şartı ne zaman kalktı?

  Çağ Üniversitesi Senato Kararı 2012/ 17 – 4 – 12.12.2012 Uyarınca: a) Kayıt esnasında Tezsiz Yüksek Lisans Programları için ALES notu istenmeyecektir. Sadece ücretler için burs kazanmak üzere istenilmektedir.

  Uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans programlarına nasıl başvurulur?

  Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans’a Nasıl Başvurulur? Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans programlarında ALES şart koşulmamakla beraber başvuru yaptığınız enstitülerimizde Diploma Puanınıza göre kayıt yaptırabilirsiniz. Tezsiz Yüksek Lisans Programlarında tez yazımı olmadığı için sizden herhangi bir yabancı dil yeterliliği istenmemektedir.

  . . Tezsiz yüksek lisans programları nelerdir?

  Tezsiz Yüksek Lisans programları akademisyen olmayı amaçlamayan, iş hayatında ve akademik kariyer dışında avantaj elde etmek isteyen kişilerce seçilen yüksek lisans eğitimidir. Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programları; öğrenciye mesleki konuda bilgi kazandırmak ve mevcut bilginin uygulamada nasıl kullanacağını öğretmektedir.

  Uzaktan eğitim yüksek lisans programları nelerdir?

  Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları; Tezsiz Yüksek Lisans olarak yapılmaktadır. Tezsiz Yüksek Lisans programları akademisyen olmayı amaçlamayan, iş hayatında ve akademik kariyer dışında avantaj elde etmek isteyen kişilerce seçilen yüksek lisans eğitimidir.

  Peki, yüksek lisans seviyesinde uzaktan eğitim ne kadar?

  Gelecekte, teknolojinin daha da gelişmesi, yaygınlaşması ve eğitim almak isteyen kişilerin sayısındaki artış gibi gelişmeler uzaktan eğitimi, eğitim sistemleri içerisinde önemli bir alternatif durumuna getirecektir. Yüksek lisans seviyesinde uzaktan eğitim veren üniversitelerin ve programların sayısı her geçen eğitim döneminde artış göstermektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector