Yoğunlaştırılmış Eğitim Ne Demek?

Yoğunlaştırılmış öğretim, uzaktan eğitim ile yapılamayan (örneğin; proje, laboratuvar, saha uygulaması, stüdyo, özel yazılım gerektiren dersler, sanat, spor, vb. ) veya kısmen yapılabilen derslerin, uzaktan eğitim tamamlandıktan ve mücbir sebeplerin ortadan kalkmasından sonra öğrencilerimizin kampüslerimizde yapacağı

Işletmelerde beceri eğitimi ne zaman bitiyor?

Mesleki eğitim merkezi programında öğrenim görenler de dahil olmak üzere işletmelerde beceri eğitimi uzaktan eğitim derslerinin sona ereceği 2 Temmuz itibarıyla tamamlanacak, beceri sınavı da sorumluluk sınavları döneminde yapılacak.

Işletmelerde mesleki eğitim ne demektir?

İŞLETMEDE MESLEKİ EĞİTİM modelinin ana hedefi; iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikteki elemanı ve personeli günün teknolojileri ve bilgilerine sahip olarak iş dünyası ile birlikte yetiştirmektir. İşyeri eğitimine gideceği dönemde öğrencilerimizin GNO=>1.80 olması ve gideceği dönemde alttan dersi olmaması gerekir.

2021 meslek lisesi staj ne zaman bitiyor?

Ayrıntılar için tıklayınız. Ayrıntılar için tıklayınız. 2021 Yaz dönemi stajına ilişkin stajını fiili olarak yapacak öğrencilerimiz belirtilen belgeleri en erken 26 Nisan 2021 ve en geç 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ilgili staj komisyonu üyesine eksiksiz teslim etmelidir.

Staj 2021 ne zaman bitiyor?

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ STAJ TAKVİMİ

You might be interested:  Hızlı Cevap: Eğitim Hakkı Ne Demek?
NORMAL STAJ TAKVİMLERİ (30 GÜN)
Cumartesi Çalışıyor Cumartesi Çalışmıyor
Staj Başlangıç Tarihi Staj Bitiş Tarihi Staj Bitiş Tarihi
15 Kasım 2021 18 Aralık 2021 24 Aralık 2021
22 Kasım 2021 25 Aralık 2021 31 Aralık 2021

Mesleki eğitim dersi nedir?

Meslekî ve teknik eğitim sosyal ve ekonomik sektörler ile iş birliği içinde ulusal ve uluslararası meslekî yeterliliğe, meslek ahlâkına ve meslekî değerlere sahip, yenilikçi, girişimci, üretken, ekonomiye değer katan ehil iş gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Meslek lisesi staj kaç ay?

Lisans öğretiminde aranan stajların toplam süresi 60 (altmış) işgünüdür. 60 iş günlük bu sürenin 30 işgünü Genel, 30 işgünü ise Mesleki Staj olarak yapılır. Genel Staj birim sorumlusu Mühendis olan kurum ve işletmelerde yapılır.

Meslek lisesi staj ne zaman başlar 2021?

2021/2022 STAJ BAŞVURUSU Başkanlığımız bünyesinde meslek lisesi öğrencilerinin 2021-2022 eğitim öğretim yılı okul dönemi staj başvuruları 26/07/2021 tarihinde başladı. Başkanlığımız bünyesinde meslek lisesi öğrencilerinin 2021-2022 eğitim öğretim yılı okul dönemi staj başvuruları 26/07/2021 tarihinde başladı.

12 sınıf staj ne kadar sürüyor?

12 sınıfların işletmeler beceri eğitimi, ders programı içersinde yer alır. 2 dönem boyunca, haftada 3 gün, 8 saat, işletmede çalışman gerekiyor. aksi halde, diğer derslerde olduğu gibi, devamsızlıktan kalırsın. 2 tane stajyer çeşidi var.

12 sınıf staj Ne Zaman Başlıyor Son Dakika?

Meslek lisesi öğrencileri stajlarına devam edebilecek

Mesleki eğitim merkezine kayıtlı çırak öğrenciler ile mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 12’nci sınıf öğrencileri işletmenin talebi ve velisinin izniyle 30 Kasım’dan itibaren stajlarına devam edebilecek.

Lise staj dönemi kaç gün?

2.Öğrenciler, 60 iş günü stajının 45 iş gününü zorunlu staj alanlarının içerisinden yapmak zorundadır, kalan 15 iş günü stajını ise seçmeli staj alanlarının içerisinden tamamlayacaklardır.

You might be interested:  Laü Hangi Üniversite?

Staj sözleşmesi ne zaman bitiyor?

1.4) İsdemir staj başlangıç takvimine uygun olarak stajın başladığı tarihten itibaren yürürlüğe girmek üzere taraflarca imzalanan bu sözleşme, öğrencilerin işyeri stajını tamamladığı tarihe kadar geçerli olup, stajın tamamlanması ile başkaca herhangi bir merasime gerek kalmaksızın kendiliğinden sona erer.

Stajyer en fazla kaç saat çalışır?

1. Staj süresi; Tüm bölüm ve programlarımızda otuz (30) iş günüdür. 2. Staj hafta da en fazla 6 işgünü (48 saat) yapılabilir. Stajyer öğrencinin haftada 6 günden (48 saatten) fazla çalışması, fazla mesai yapması veya gece vardiyasında çalışması ek staj günü olarak sayılmaz.

12 sınıf staj bitti mi?

Stajlar iptal edilmedi. Mesleki eğitim merkezine kayıtlı çırak öğrenciler ile mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 12’nci sınıf öğrencileri işletmenin talebi ve velisinin izni ile 30 Kasım’dan itibaren stajlarına devam edebilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector